Selülit Mezoterapisi

Selülit Mezoterapisi

Selülit, kilo alma, sağlıksız beslenme, dar ve vücudu sıkan giysiler giyme, hareketsizlik gibi durumlar neticesinde ortasında çıkabilmektedir. Gebelik sürecinde ise özellikle bacaklarda, kalçalarda, karında ve kollarda yüksek oranda yağ depolanmaktadır.

Bu durum selülit görünümüne sebep olmaktadır. Selülit obez, normal kilolu ve zayıf kişilerde de görülebilen bir durumdur. Selülit, kişinin ne kadar kiloya sahip olduğu ile ilgili bir durum değildir.
Ancak kilonun, selülit problemini arttırdığı bilinmektedir. Basenlerden ve kalçalardan kilo almak, vücutta selülit görünümünü arttırmasının yanı sıra kişilerin psikolojisini de olumsuz etkilemektedir.

Bu durum sebebiyle, kişiler özgüvenlerini yitirmektedir ve selülitlerini gizleyici özelliğe sahip kıyafetlere yönelmektedir. Bu durum dilediği gibi giyinmeyi seven ve özgürlüğüne düşkün kişilerce oldukça büyük bir problem olmaktadır.

Selülit pek çok kişi için olumsuz bir durumdur. Selülite neden olan deri altındaki yapısal sorunlara saldıran mezoterapi selülit tedavisi, kişilerin doğal yöntemler kullandıktan sonra hala selülit görünümüne çözüm bulamadıklarında kullanılan bir tedavi yöntemidir.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.İçerik Güncelleme Tarihi : 17.04.2023