Peeling

Kimyasal Peeling Nedir?

Kimyasal peeling işleminin bir diğer ismi de cilt soyma işlemidir. Birden fazla kimyasalın bir arada kullanılmasıyla cilde uygulanan bir peeling işlemidir.

Mat, cansız ve sağlıksız görünen cildin soyulması ile yerine canlı, ferah, taze olan yeni cildin ortaya çıkmasını sağlayan bir işlemdir.

Taze olan, ferah ve canlı cildin yeniden ortaya çıkmasını cildin kendini iyileştirmesi ile ortaya çıkmasını sağlayan bir işlemdir.

Kimyasal peeling işlemi üç kategoride yapılmaktadır. Yüzeysel kimyasal peeling, orta derinlikte kimyasal peeling ve derin kimyasal peeling olarak üç farklı kategoride uygulanmaktadır.

Kimyasal peeling, cildin kimyasallar ile soyularak epidermal ve dermal yapılarının tahrip edilmesi ve yeniden yapılandırmasını sağlamaktır.

Çeşitli faktörlere bağlı olarak, kimyasal peeling etkisi değişen derinliklere ulaşabilir ve farklı yapıları ve hücreleri değiştirebilir veya hasar verebilir. Hasar gören deri katmanlarında rejeneratif mekanizmalar harekete geçirilir; amaç, cilt yapısında ve derinin görünümünde iyileşme sağlamaktır.Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz. 


İçerik Güncelleme Tarihi : 17.04.2023