Lazer Lift Yüz Gençleştirme

Lazer Lift Yüz Gençleştirme

Lazer Lifting Nedir?

Lazer lifting, ameliyatsız yüz gençleştirme amacıyla uygulanan medikal estetik tedavisidir. Lazer ışınlarının cildin epidermis katmanına zarar vermeyeceği şekilde kontrollü olarak bir onarım sağlaması yoluyla etki eden lazer lifting tedavisi yüz, el, boyun ve dekolte bölgelerine güvenle uygulanabilmektedir.

Günümüzde lazer lifting tedavisi;

• Fraksiyonel Lazerle Yüz Gençleştirme ve

Fraksiyonel Lazer ile Cilt Gençleştirme

Yanık izi, sivilce ve akne izi, cilt lekeleri dahil olmak üzere cilt kusurları üzerinde düzeltici etki sunduğu bilimsel çalışmalarda da gösterilen karbondioksit fraksiyonel lazer, kolajen dokunun azalmasına bağlı olarak ciltte meydana gelen yaşlanma belirtilerini azaltmanın, cildi sıkılaştırmanın ve ciltte lifting etkisi yaratmanın etkili yöntemlerinden biridir.

Cildin alt katmanlarını kontrollü şekilde uyararak derinden yüzeye bir yenilenme ve onarım sürecini başlatan fraksiyonel lazer ile cilt gençleştirme tedavisi sırasında cildin hem yüzeyi hem de alt tabakası lazer ışınlarınca ısıtılır.
Fraksiyonel lazer uygulaması seanslar dahilinde gerçekleştirilir. Cilt gençleştirme ve lifting etkisi yaratılması adına seans sayısı kişiye özel olarak belirlenir. Yaklaşık 20-30 dakika süren fraksiyonel lazer ile cilt yenileme tedavisi 1-3 seans uygulanabilir.

Fraksiyonel lazer ile cilt gençleştirme tedavisi etkisi zaman içerisinde, genellikle 2-3 ay sonra görülmeye başlar. Tedavinin etkisi 12 ila 18 ay kadar devam eder.
Lazer lifting sonrası hastaların direkt güneş ışığına çıkmamaları, yaklaşık 2 aylık zaman zarfında peeling gibi cilde yüzeysel de olsa hasar verebilecek uygulamalardan kaçınmaları, önerilen cilt bakımı ürünlerini düzenli olarak kullanmaları gerekir.


Optimum Pulse Light Terapi

Cildin optimal şekilde gençleşmesini sağlayan bu tedavi sayesinde, ciltte belirginleşen;

• Kan damarlarının,
• Cilt lekelerinin,
• Sivilce ve akne izlerinin görünümü silikleşebilir.

Kırışıklıklar, çizgiler, sarkmalar, genişlemiş gözenekler başta olmak üzere çeşitli yaşlanma belirtilerini minimize eden Optimum Pulse Light Terapi;

• Cildi yumuşatır,
• Cildi sıkılaştırır,
• Ciltte aydınlanma sağlayarak kişinin görünümünde fark edilebilir bir etki sunar.

OPL terapi seans süreleri 20-30 dakika arasında değişiklik gösterebilir. Optimum Pulse Light Terapi seans sayısı iyileştirilmek istenen cilt sorunlarına ve boyutlarına göre değişebilir.

Heraderma kliniğinde lazer lifting tedavileri alanında uzman hekimlerce uygulanmaktadır. Hastalarımızın tedaviler için uygunlukları kapsamlı analizlerce değerlendirilir ve ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenen medikal estetik tedavi süreçleri başlatılır.Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


İçerik Güncelleme Tarihi : 17.04.2023